Motorola üst segmentte düşük fiyatlı modelleriyle çok iddialı

Lenovo’nun bugün yaptığı açıklamaya göre Moto X50 Ultra, Snapdragon 8s Gen 3 yonga setini barındıran ilk telefon olacak ve yapay zeka teknolojilerine büyük önem verilecek. Telefon, global pazarda Motorola Edge 50 Pro adıyla 3 Nisan’da piyasaya sürülecek.

Motorola Edge 50 Pro olarak yeniden markalandırılan Moto X50 Ultra’nın önemli özellikleri ve özellikleri Flipkart üzerinde “Yakında Çıkacak” olarak listelendi. Bu cihaz, Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti dışında, Pantone tarafından onaylanmış gerçek dünya renklerinin tam bir yelpazesini yaşatmayı vaat eden 6.7 inçlik 1.5K çözünürlüğünde ve 144Hz tazeleme hızına sahip bir pOLED ekrana sahip. Ekran, 2000 nit zirve parlaklığına, HDR10+ desteğine sahip ve %100 DCI-P3 renk gamı derecesine ile “SGS Göz Koruma” özelliğine sahip.

Motorola üst segmentte düşük fiyatlı modelleriyle çok iddialı

Telefonun arka yüzünde, Pantone tarafından da onaylanan ve renkler açısından gerçeğe en yakın görüntü ve videoları vaat eden 50MP çözünürlüğünde yapay zeka destekli “Profesyonel Derecede Kamera” bulunuyor. Ayrıca, bu telefon yapay zeka destekli adaptif stabilizasyon, otomatik odak takibi, yapay zeka fotoğraf iyileştirme motoru, eğim modu gibi özelliklere sahip.

Daha önceki dedikodular, cihazın 4500 mAh kapasiteli bir bataryaya ve 125W kablolu ile 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacağını işaret ediyordu. Global versiyon siyah, mor ve gümüş olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile gelecek. Daha önceden cihazın önceki modeli Motorola Edge 40 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile gelmesi bekleniyordu. Ancak Moto X50 Ultra hakkında yapılan resmi açıklama, cihazın 2024 amiral gemisi modelleri için beklenen yonga seti yerine yeni çıkan Snapdragon 8s Gen 3 yonga setini kullanacağını doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x